•  
ZUŠ J. Kvapila, Brno
www.clarina.cz
www.joseflidl.cz
www.fagotovestrojky.cz
 
www.b-and-s.com
www.melton.de
verze pro tisk

XII. Mezinárodní interpretační soutěž dechových nástrojů Brno 2019

soutěžní skladby - tuba

Pozor! Nové rozdělení kategorií - viz úvod Soutěžních podmínek

1. kategorie
1. kolo - povinná skladba:
Alexandr Čerepnin - Andante pro tubu a klavír
(Edition M.P.Belaieff – Boosey& Hawkes, 1950)
2. kolo - povinná skladba:
Rodger Vaughan - Concertpiece No. 1
volitelné skladby (jedna skladba pro každé kolo):
Jonathan D. Green - When we were giants
Alec Wilder - "Effie" Suite (4. a 5. věta )
František Domažlický - Koncert (1. a 2. věta)
Don Haddad - Suita pro tubu (1. a 3. věta)
(Templeton Publishing, 1966)
Henri Eccles - Sonáta (2. a 3.věta)
Pavel Staněk - Concertino semplice (1. a 2. věta)
Jack Gallagher - Sonata breve (2 nebo 3 části - upřesníme)
2. kategorie
1. kolo - povinná skladba:
Alexej Lebeděv - Koncertní Allegro
2. kolo - povinná skladba:
Edward Gregson - Koncert (1. věta)
volitelné skladby (jedna skladba pro každé kolo):
Georg Friedrich Händel/ arr. Morris - Sonáta č. 6
(Shawnee Press)
Alexej Lebeděv - Koncert pro tubu (č. 1)
(Hofmeister Musikverlag)
Thomas Stevens - Aria con variazioni
(Éditions BIM, 2006)
Malcolm Arnold - Fantasy for Tuba
Vincent Persichetti - Serenade No. 12 for Solo Tuba
(Elkan-Vogel Inc., 1963)
Jan Koetsier - Sonatina
Boris Hajdušek - Scherzino
(Éditions BIM, 1990)
Ralph Vaughan Williams - Koncert
(Oxford University Press)
3. kategorie
1. kolo - povinná skladba:
Alexandr Arutjunjan - Koncert (2. a 3. věta)
(Éditions BIM, 1993)
2. kolo - povinná skladba:
Eric Ewazen - Koncert (1. a 2. věta)
volitelné skladby (jedna skladba pro každé kolo):
Johann Sebastian Bach - Sonáta č. 2 Es dur
Bruce Broughton - Sonáta (1. a 2. věta)
Barbara York - Through the Tunnel
Edward Gregson - Koncert (1. a 3. věta)
Andy Emler - Tubastone
Jiří Pauer - Tubonetta
Anthony Plog - Tuba Sonata (3. a 4. věta)
(Éditions BIM, 2007 - TU123)
Elizabeth Raum - Sweet Dances (2 části)
4. kategorie
1. kolo - povinná skladba:
Eugène Bozza - Concertino
2. kolo - povinná skladba:
Áron Romhányi - Parallels (1. a 2. věta)
(Éditions BIM, BIM TU141)
volitelné skladby (jedna skladba pro každé kolo):
Valerij Strukov - Koncert (1. a 3. věta)
(Éditions BIM nebo Muzika, 1975, SSSR)
Bruce Fraser - Tuba Concerto
(Studio Music Company)
Ivan Jevtic - Balkan’s Ayers Rock
(Éditions BIM, 2007 - TU84)
William Kraft - Encounters II
(Éditions BIM, 1991)
Erland von Koch - Monolog Nr 9 for Solo Tuba (povinná horní oktáva)
(AB Carl Gehrmans Musikförlag, Stockholm, 1977)
Krzysztof Penderecki - Capriccio
John Stevens - Salve Venere, salve Marte
Edward Gregson - Alarum for Solo Tuba
Vincent Persichetti - Parable XXII pro sólovou tubu